Przejdź do głównej zawartości

Technologie i trendy

technologia

Technologia oraz technika bardzo szybko się rozwija, dlatego technologie a także aktualne trendy to ważne tematy, które przyświecały targom, których partnerem w bieżącym roku był nasz kraj. Zaledwie niewiele z nich będzie mieć niebagatelny wpływ na zrewolucjonizowanie produkcji, oraz w konsekwencji całej gospodarki.

Współczesna gospodarka mierzy się z wieloma trudnościami. Kiedyś odpowiedzią na tamte problemy były działania rządów. Dzisiaj istotniejszy wpływ na ich rozwiązanie mają technologie, bowiem to one rzeczywiście rozwiązują sporo naszych problemów, mimo, iż jako ludzie zazwyczaj nie jesteśmy tego świadomi. Technologie, które przekształcą naszą gospodarkę w najbliższym ćwierćwieczu są opisane poniżej.

Przemysł to nie tylko urządzenia. To wielki organizm, który musi ze sobą współgrać. Samo wprowadzenie sensorów, jakie będą zbierały dane, albo zakup maszyny gromadzącej informacje o postępie realizacji to nadal za mało, jeżeli nie będziemy używać takich gromadzonych danych do faktycznego ulepszenia procesów. Zatem potrzebne jest ustalenie komunikacji pomiędzy urządzeniami, a potem przy zastosowaniu aplikacji i analizy przetworzenie informacji w znaczący sposób i przekazanie rzetelnych informacji, co dokonać, aby ulepszyć pracę danego produktu albo chodzenie fabryki. Tego typu działanie potrzebuje jednak znacznych mocy obliczeniowych, dlatego włączenie do tego systemu przetwarzania w chmurze pozwala zapewnić wydajność całego procesu. Nie jest to jednak przyszłość, a rzeczywistość. Taki system został już przedstawiony . Przy pomocy niemu zarządca fabryki lub innego przedsiębiorstwa ma możliwość otrzymywać czytelne dane o koniecznych zmianach np. na urządzeniu mobilnym. Trzeba mieć świadomość, że jest to finalny efekt przebiegu produkcji, który dzieje się poza naszym wzrokiem, a który wykonują właśnie urządzenia, aplikacje oraz chmura.

Technologia ta stała się podstawą całej rewolucji przemysłowej oraz gospodarczej. Dziś każde projektowane technologie przemysłowe, oraz nie tylko, oparte są o Sieć www rzeczy. Zawdzięczając niej możliwe jest połączenie takich działów jak rozwiązania mobilne, wykorzystywanie w chmurze, czujniki, analityka i cyberbezpieczeństwo. W ten sposób informacje jak i inne procesy są wymieniane między tymi rejonami, zawdzięczając czemu powstają kompatybilne platformy technologiczne. Jest to zwłaszcza przydatne w sektorze, gdzie często działa kilkanaście niezależnych organizmów.

Mimo, że jest obecna w naszym świecie od parunastu lat, to stan jej wdrożenia nie jest ciągle tak wysoki. U nas w całości skomputeryzowanych jest jedynie piętnaście procent fabryk, pomimo że automatyzacja to jest podstawa we wdrożeniu innowacyjnych zmian w przemyśle. Automatyzacja poszła jednak dalej i w tym powiązaniu z Netem rzeczy da nam szansę jeszcze większe wytwarzanie wyrobów oraz wysyłanie ich do klientów.

Take rozwiązanie technologiczne będzie korzystne nie tylko w sektorze, lecz jeszcze w budownictwie, centrach przetwarzania informacji, sieciach energetycznych lub chociażby w swoich domkach.

Czytaj dalej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Falownik 3-fazowy Delta Electronics VFD900CP43A-21 - krótki opis.

Dzisiejszy wpis na blogu postanowiłem przeznaczyć na krótki opis 3-fazowego falownika Delta Electronics o mocy 90kW i numerze seryjnym VFD900CP43A-21 . Jest to niezwykle wydajne urządzenie jednej z najbardziej uniwersalnej serii CP2000. Ten przemiennik częstotliwości został fabrycznie wyposażony w sterownik PLC , przez co w wielu przypadkach wyprzedza swoją konkurencję. W tym wypadku jest to idealne rozwiązanie, zaoszczędzamy czas na dopasowanie odpowiedniego CPU . Dysponuje 10 wejściami binarnymi i 3 analogowymi oraz 2 przekaźnikowymi, 2 tranzystorowymi i 2 analogowymi. Przetwornik ten został wyposażony w sterowanie skalarne oraz wektorowe, zegar czasu rzeczywistego RTC, regulator PID, interfejs RJ45 czy wmontowane wejście bezpieczeństwa. Falownik Delta Electronics VFD900CP43A-21 został stworzony do pracy w ciężkich warunkach oraz skomplikowanych i bardzo wymagających aplikacjach. Świetnie sprawdza się przy sterowaniu pompami, w przemyśle spożywczym lub przy transporterach i przen...

Jak pracuje falownik

Jak pracuje przemiennik częstotliwości? Rozwój przemysłu, w tym automatyzacji procesów technologicznych wywołał silny rozwój technologii sterowania napędów. Jeszcze 10 lat temu falowniki bywały sporadycznie spotykanymi układami automatyki przemysłowej, przeznaczone do rozruchu silników stosowano przełączniki gwiazda-trójkąt czy proste softstarty oraz prędkość obrotową ustalano przy zastosowaniu różnorodnego typie przekładni, od pasowych tzw. chyżozmianów oraz wariatorów, poprzez przekładnie planetarne a kończąc na skomplikowanych przekładniach hydrokinetycznych. Aktualnie falowniki są szeroko dostępnymi systemami automatyki, wpływ na to ma nie tylko rozwój mechaniki oraz technologii lecz także umiarkowana wysokość opłaty przemienników częstotliwości, które można wyszukać na stronie falowniki-sklep.pl . Wynika to nie wyłącznie z jej niskiej sumy takich urządzeń, jednakże przede wszystkim z wyszukiwania oszczędności energii elektrycznej, automatyzowaniu procesów technologicznych i z żywe...

Przemysl chemii

Przemysł chemii i paliw Przemysł paliwowy w obecnych czasach jest fundamentem dobrego funkcjonowania prawie każdego kraju. Bazując na jego podstawie można opisania stanu gospodarki danego państwa. Fachowiec i równocześnie też magistrant Uniwersytetu Wrocławskiego Thorgal Jacek którego stanowisko to energetyk twierdzi jakoby niezbędnymi zasobami są : węgiel kamienny jak również ropa naftowa. W dzisiejszych czasach zbieranie minimalnej ilości tych zasobów warunkuje bezpieczeństwo i równocześnie swego rodzaju niezależność danego państwa. Nawiązując jednak do przemysłu chemicznego można klasyfikować przemysł opierający się na chemii organicznej i też przemysł chemii nieorganicznej. Opieranie się na chemii organicznej to tworzenie przedmiotów opierając się na bazie węglowodorów i tłuszczów, opieranie się na chemii nieorganicznej to wytwarzanie opierając się na bazie produktów nieorganicznych a także rud. Ekspert i też doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego Henryk Bąbol którego fach to chemik...